неділя, березня 29, 2015

До уваги батьків!
Шановні батьки!
Запрошуємо Вас на батьківські збори,
 які відбудуться 02.04.2015 року (четвер) о 18.00. 
Явка батьків обов`язкова.
З повагою класний керівник, батьківський комітет класу


Виконуємо домашнє завдання
Поради батькам
                                        
Канікули закінчилися, сезон домашніх завдань знову відкрито! Часом шкодуємо наших дітей: скільки всього їм задано додому, які складні сьогоднішні програми… Але, тим не менш, домашні завдання потрібно виконувати.
В деяких сім’ях виконання домашнього завдання – це такий собі ритуал: увечері, коли батьки втомлені приходять з роботи, та й дитина вже починає позіхати, всі гуртом (частіше – мама з дитиною) всідаються «за уроки», і спільними зусиллями гризуть граніт науки. Чи правильно це? Чи мають батьки допомагати дитині виконувати домашні завдання?
Відповідь однозначна – так, але саме допомагати, тобто щось відкоригувати, часом пояснити незрозуміло сформульоване завдання, десь «підштовхнути» на правильну думку, перевірити якість виконання. Але в жодному випадку – не робити завдання за дитину. З двох причин: по перше, вчитель має знати реальні можливості учня; по друге, навчання – це особистий марафон кожного, а не естафета: «хто перший», «хто кращий»?! До речі, такі от естафети часто потім роблять ведмежу послугу, бо дитина може сама переплутати, де її можливості, а де заслуга мами (тата, бабусі, дядька-професора математики).
Перед тим, як черговий раз розв’язати задачу з математики за своє чадо, подумайте, чого вчите цим дитину: вчите її не мислити, адже ніхто не може мислити, міркувати за когось, так само, як не можна відчувати, любити, сумувати замість когось.
То що ж, не маємо дітям допомагати у виконанні домашніх завдань? – Зовсім ні. Батьки можуть бути біля дитини, коли вона читає чи пише, мають бачити, чим вона займається. Долаючи шкільні труднощі, дитина відчуває потребу у присутності доброзичливої людини. Можна, щоб, наприклад, дитина вголос прочитала матері чи батькові завдання, яке має виконати, адже часто буває, що важке завдання, вимовлене вголос, одразу стає більш зрозумілим. Діти дуже потребують батьківської уваги та похвали, тому Ви можете попросити чадо переказати прочитане, відповісти на запитання, стосовно вивченого матеріалу, - матимете нагоду і перевірити, і похвалити!
Звісно, якщо дитина має запитання, не розуміє матеріалу, батьки мають роз’яснити їй, щоби дитина могла продовжити роботу. Але впоратись із домашнім завданням, з усіма його труднощами – завдання саме учня. Якщо дитина не може цього зробити – доцільніше повідомити про це вчителя, а не виконувати завдання за неї.

понеділок, березня 16, 2015

Розуміння плідності праці є одним з найкращих задоволень. 
 Л. Вовенарг
 Старовинна мудрість говорить, що людина - творець свого щастя. З цим, мабуть, треба погодитись, тому що справжнє щастя - це передусім вміння прекрасно любити життя і людей. Щастя - це горде відчуття своєї вагомості в суспільстві, але, мабуть, чи не найважливіше - це вміння віддавати всі свої сили, своє душевне тепло, полум'я свого серця служінню людям. І саме така самовідданість, народжена високим гуманізмом, і робить людину щасливою. І все ж таки, де криється коріння справжнього щастя? Відповідь може бути одна: в праці. 
 16 березня у навчальному закладі відбувся конкурс, присвячений праці,  "Таланти твої, Україно!" для учнів 5 класів. Команда "Калинонька" взяла участь у конкурсі й зайняла ІІ місце. Вітаємо їх з перемогою.

субота, березня 07, 2015

 Любих мам, дівчаток 5-В класу, першу вчительку - Юлію Василівну - вітаємо з чарівним святом весни – Міжнародним жіночим днем – 8 Березня! Бажаємо Вам завжди бути чарівними та неповторними, щасливими та життєрадісними.  Бажаємо, щоб кожний прийдешній день Ви зустрічали з посмішкою, з передчуттям радості, із впевненістю і щиросердечним спокоєм!
Нехай серця Ваші сповнюються радістю та світлим коханням, гарним весняним настроєм, а в оселях панують мир та затишок, добробут та злагода.
Хлопці 5-В, класний керівник








У росяні вінки заплетені суцвіття
До ніг тобі, титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю,крізь століття,
Тебе своїм сучасником звемо.
В.Симоненко
 Теплі промені сонця, прозора блакить неба, веселі дзвінкі струмочки – всі ці перші легкі кроки пробудження природи, які  асоціюються з приходом весни. Але для всіх українців березневі дні – це свято душі, оскільки плодюча ненька-земля, потужний слов’янський талант та щире українське подружжя подарували всім нам світоча нашої мови, величну особистість в історії України, знаменного митця, художника і поета – Тараса Григоровича Шевченка. Мабуть, не знайдеться українця, який би не закарбував у своїй пам’яті його славетних рядків.
 У кожній школі проводяться Шевченківські дні, головною метою яких є вшанування пам'яті Великого Кобзаря. 6 березня у нашому навчальному закладі відбувся конкурс читців творів Т.Шевченка.
Учениця нашого класу - Коновальчук Д. - взяла участь у конкурсі й заняла ІІІ місце. Вітаємо Діану з перемогою.


5 березня учні 5-В класу побували на балеті "Пригоди Барвінка" за участю народного ансамблю "Барвінок" (ансамбль є володарем Гран-прі ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського).